,,Rodzina- tu zaczyna się życie a miłość nigdy nie kończy”

Maj i czerwiec obfituje w święta, najpierw swoje święto obchodzi mama,  później dzieci, a potem tata. W grupie starszaków tradycyjnie te święta obchodzone są razem. W tym roku wspólnie świętowano 5 czerwca.

Przygotowania do tej  uroczystości były wyjątkowe,  dzieci wykonały samodzielnie zaproszenia i upominki oraz ćwiczyły program artystyczny.

Tym razem dzieci na chwilę zamieniły się rolami i wcieliły w rodziców parodiując ich zachowania. Dziewczynki pokazały, jak potrafią mamy chwalić się swoimi dziećmi i mimo ,,całego domu na głowie'' znajdują sposób na aktywność fizyczną, zabawę, kosmetyczkę, fryzjera i zakupy. To wszystko dzięki pomocy swoich mężów, którzy choć narzekają, to jednak pomagają nie tylko w opiece nad dziećmi. Taniec z wózkami w wykonaniu dziewczynek oraz taniec chłopców z mopami niezwykle rozbawił publiczność i został nagrodzony gromkimi brawami. W czasie występu nie zabrakło słów miłości i wdzieczności do rodziców zawartych w wierszykach i piosenkach. Po występie przedszkolaki obdarowały rodziców samodzielnie wykonanymi laurkami i mydełkami. Uściskom i całusom nie było końca. Następnie wszyscy częstowali się ciastem i napojami.

Rodzice nie zapomnieli o święcie swoich pociech, oni również przygotowali wiele atrakcji. Były upominki, malowanie buzi, bańki mydlane, zabawy z chustą animacyjną oraz quiz rodzinny.

To mile spędzone popołudnie było świetną formą integracji i okazją do dobrej wspólnej zabawy. Święto Rodziny to wspaniały czas zarówno dla rodziców, jak i dzieci, uroczystość pełna wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą, bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

rodzina1

rodzina2