We wtorek, 18 czerwca 2019r. uczniowie SP w Kuźni uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Torunia.

Po dotarciu do Torunia, pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie uczyliśmy się piec pierniki. Poznaliśmy recepturę wypieku, własnoręcznie ugniataliśmy ciasto, wkładaliśmy do form i kładliśmy na blachę swoje pierniczki. Gotowe, jeszcze ciepłe pierniki, dzieci przywiozły na pamiątką pobytu w muzeum. Otrzymaliśmy również pyszne pierniczki do skosztowania. Pobyt w muzeum był dla dzieci niesamowitym przeżyciem. Następnie udaliśmy się pod pomnik Mikołaja Kopernika, spacerowaliśmy po Starym Mieście, gdzie mogliśmy kupić pamiątki i pierniki, z których to miasto słynie. Ostatnim punktem wycieczki był seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy  film pt. „Mój przyjaciel Niko”. Dostarczył on  wielu  wrażeń, a także pogłębił wiedzę o gwiazdach i planetach.

Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

torun9

torunmonika2torunmonika3