4 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Na pomysł świętowania tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki przeniosły się do krainy uśmiechu. W przedszkolu obowiązywał kolor żółty. Dzieci uczestniczyły w wesołych zabawach z uśmiechem, wysłuchały śmiesznego wierszyka, rozśmieszały się nawzajem robiąc śmieszne miny i figury. Rozpoznawały minki wyróżniając wesołe, poznały powiedzonka związane ze śmiechem, obejrzały przedstawienie z występów Klaunów cyrkowych oraz obdzielały uśmiechami innych. Z dużym zaangażowaniem rysowały wesołą twarz z uśmiechem „od ucha do ucha”. Na zakończenie uśmiechniętych zabaw dzieci otrzymały odznaki z symbolem Dnia Uśmiechu. „Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym” – to hasło towarzyszyło nam przez cały dzień.  Był to bardzo radosny dzień z duża ilością energii i uśmiechu. Bo jak wiadomo śmiech to zdrowie.

u6

u2