Dzień Origami

24 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Origami.

Sztuka origami jest techniką składania papieru pochodzącą z Chin, a rozwiniętą w Japonii. Dla dzieci w wieku przedszkolnym stanowi wspaniałe ćwiczenie zabawowe i relaksacyjne. Podczas składania papieru dziecko uruchamia wiele zmysłów, rozwija myślenie twórcze, spostrzegawczość oraz zdolności manualne, uczy cierpliwości, dokładności i skupienia. Ponadto podczas wykonywania składanek dzieci utrwalały nazwy figur geometrycznych, porównywały ich wielkość. Starszaki wykonały samodzielnie sowę, ślimaka i pieska, a następnie ozdobiły wg własnego pomysłu, co uczyniło każdą pracę wyjątkową.

Origami to super zabawa!- tak zgodnie stwierdziły przedszkolaki. Będziemy więc często korzystać i tworzyć prace za pomocą tej techniki.

org6

org5