To nieformalne święto obchodzone 25 października, w dniu wejścia ustawy o Ochronie Zwierząt. Kundel nie należy do żadnej rasy, jest więc wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Obchody tego święta mają zachęcić do przygarniania bezdomnych psów oraz wsparcia materialnego lub rzeczowego schronisk dla zwierząt.

Z tej okazji przedszkolaki przyniosły maskotki psich ulubieńców oraz zdjęcia swoich czworonożnych przyjaciół, o których chętnie opowiadały. Podczas zajęć obejrzały prezentację pt. ,,Kundelki i psy rasowe”, omówiły ich wygląd. Po wysłuchaniu opowiadania ,,Smutasek” , dzieliły się refleksjami na temat bezdomnego psa oraz ustaliły, jak należy opiekować się psem, by był wesoły i szczęśliwy. Dzieci zgodnie stwierdziły, że piesek to nie zabawka, którą można porzucić, gdy się znudzi, ale istota żyjąca przywiązana do człowieka. Zwrócono też uwagę na bezpieczne zachowanie w kontakcie z psem. Ponadto przedszkolaki poznały psie akcesoria: kaganiec, smycz, obrożę, szelki, miskę i zabawki. Były też piosenki i zabawy ruchowe tematycznie związane ze świętem.

Dzień Kundelka zapoczątkował akcję ,,Bliżej Pieska” i zbiórkę na rzecz schroniska w Zbiersku.

kundel4

kundel6