baja0

"Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat..."

Jest taki dzień w roku, kiedy wszyscy wracamy do krainy beztroskiego dzieciństwa, wspominając perypetie ulubionych postaci z bajek.To właśnie 5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to idealna okazja do tego, aby wpoić najmłodszym pozytywne postawy moralne. Bajki mają bowiem nie tylko rozrywkowy, ale przede wszystkim wychowawczy i edukacyjny charakter. Rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo i uczą rozróżniania dobra od zła.

Święto to było szczególnie hucznie obchodzone w oddziale przedszkolnym. Tego dnia odbywały się liczne gry i zabawy utrzymane w bajkowym klimacie, a dzieci przebrały się za ulubionych bohaterów. W tym dniu w naszym przedszkolu gościłyśmy wiele księżniczek oraz super bohaterów, zawitał do nas również Kot w Butach, Muszkieter i Wiking oraz wiele, wiele innych ciekawych postaci. Stroje były pomysłowe, kolorowe i przedewszytskim bajeczne. Dzień zaliczony do Bajkowo Udanych:)

grupowe bajki

baja5