Korczakowski piknik

,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

J. Korczak

Oficjalna część jubileuszu odbyła się w godzinach dopołudniowych, natomiast po południu świętowaliśmy Dzień Dziecka, który od 19 lat łączony jest ze Świętem Patrona. Dzieci, rodzice oraz cała społeczność lokalna bawiła się na boisku szkolnym podczas pikniku. Był dmuchany zamek, baseny z kulkami  oraz grupa animacyjna, która dostarczyła dzieciom moc ciekawych zabaw. Były to między innymi  ogromne bańki mydlane, zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy, wyścigi w workach. Nie zabrakło też pysznego jedzenia: była cukrowa wata, lody, soki oraz smaczna kiełbaska z grilla i ciasta upieczone przez rodziców. Podczas pikniku odbył się też turniej wiedzy o Januszu Korczaku.  Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały balony, w których umieściły karteczki ze swoimi marzeniami i jednocześnie wypuściły je  w niebo. Unoszące się w górze balony tworzyły piękny widok, jednak szczęśliwe i uśmiechnięte buzie dzieci były dowodem, ze piknik był bardzo udany.

Dziękujemy sponsorom, dzięki którym nasz piknik obfitował w wiele atrakcji. A byli to: firma ROLCHEM z Piły, Koło Gospodyń Wiejskich z Kuźni,  OSP Kuźnia-Piła, sklep LEWIATAN, Zakład Wodno-Kanalizacyjny w Choczu oraz pani Beata Marcinkowska, pani Arletta Ogrodowicz, pani Marta Wolska, pan Damian Matysiak, pan Andrzej Przybylski i Rada Rodziców naszej szkoły.