Wycieczka Czarnybród- Grodziec

W poniedziałek 20 czerwca 2016r. oddział przedszkolny i uczniowie klas I-III wybrali się na jednodniową wycieczkę.

Najpierw odwiedzili pracownię garncarską rodziny Dzieciątkowskich w Czarnymbrodzie.  Dzieci dowiedziały się jak wyglądała praca garncarza kiedyś a jak  dziś, obejrzały piec, zobaczyły jak powstaje garnek od początku do wypalenia. Jednak największym wyzwaniem było samodzielne wykonanie na kole garncarskim własnego naczynia. Warsztaty garncarskie sprawiły dzieciom wiele satysfakcji, ale też udowodniły, że nie jest to łatwe.

Następnie udały się do Ośrodka Edukacji Leśnej w Grodźcu.  Tam najpierw dowiedziały się na czym polega praca leśnika  a następnie wyruszyły w las ścieżką ,,Spacer z wiewiórką”, gdzie mogły rozpoznawać gatunki drzew i słuchać leśnych dźwięków. Następnie przeszli  ścieżką ,,W koronach drzew”, skąd można było obserwować zwierzęta w zagrodach.   Kolejnym bardzo ciekawym miejscem była Izba Edukacyjna pełna eksponatów zwierząt oraz narzędzi związanych z leśnictwem. Dzieci mogły tu podziwiać okazy zwierząt naturalnych wymiarów. Nasz pobyt w Grodźcu zakończył się pieczeniem kiełbasek na ognisku, które na łonie natury bardzo wszystkim smakowały. Mimo siąpiącego deszczu wycieczka była udana, dzieci wzbogaciły swą wiedzę i  zyskały nowe doświadczenia.