Szkoła Podstawowa w Kuźni

 

 

12 maja uczniowie naszej szkoły w składzie: O. Wiktorska, N. Wojciechowska i M. Szablewski przystąpili do ostatniego etapu IV POWIATOWEGO TURNIEJU WIEDZY O POWIECIE PLESZEWSKIM. W tym roku zarówno przygotowania, jak i finałowa część konkursu odbywały się on-line. W pierwszym etapie uczniowie musieli przyswoić odpowiedzi na 70 pytań oraz wykonać prezentację multimedialną promującą miasto Dobrzyca. W Turnieju wzięło udział 7 drużyn z całego powiatu pleszewskiego i chociaż nasza drużyna nie zajęła w konkursie żadnego miejsca, uczniowie wiele zyskali. Pogłębili wiedzę na temat warunków przyrodniczych, walorów turystycznych, historii i zagadnień społeczno-kulturalnych powiatu pleszewskiego oraz poznali historię i walory turystyczno – przyrodnicze Dobrzycy. Honorowymi Patronami Turnieju i fundatorami nagród dla wszystkich uczestników byli: radny powiatowy Pan Zbigniew Rodek i anonimowy przedsiębiorca z Pleszewa oraz pani Woźniak-Konecka – fundatorka pucharów dla zwycięzców. Do dyplomów i podziękowań dołączone zostały materiały promujące gminę Dobrzycę przekazane z działu promocji Urzędu Gminy Dobrzyca.

zd1

zd2