pasowanielogo

14 października 2020 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne a następnie wypili przygotowany przez wychowawczynię napój mądrości i odwagi. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Ewa Jabłońska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kuźni.

W tym dniu uczniowie zostali również pasowani na czytelników naszej szkolnej biblioteki.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków od rodziców.

Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Antoni Frątczak, Hanna Frątczak, Filip Kasprzyk, Anna Kuklińska, Wiktor Makowiecki, Jan Reśliński, Julia Woźniak.

pas1

pas2