myjrece01

Światowy dzień mycia rąk - święto obchodzone 15 października (od 2008 r.) niemal na całym świecie. Z tej okazji należy przypomnieć wszystkim, że mycie rąk jest najprostszą i bardzo skuteczą metodą zapobiegania wielu chorobom zakaźnym. Niestety metoda ta bardzo często jest bagatalizowana. Szczególnie w tak trudnym okresie, czasie pandemii Covid -19 należy pamietać i uświadamiać, jak ważne jest dokładne mycie rąk,oraz ile dzięki tej rutyunowej czynności możemy zyskać:)

Uczniowie kl. II i III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego 3-4 latów tego dnia zastanawiali się nad pytaniami:

-> Dlaczgo należy myć ręce?

-> Kiedy powinno myć się ręcę?

-> Jak prawidłowo to czynić?

Dzieci rozwiązywały zagadki związane z higieną rąk, obejrzały którki film o tym jak ręce przenoszą zarazki oraz odpowiedziały na powyższe pytania.

Z opracowanych odpowiedzi powstały plakaty informacyjne, które zostały umieszczone na szkolnych korytarzach.

mycierak1

mycierak2