BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! , do której przyłączyła sią nasza szkoła po raz drugi. Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W ramach czterech edycji akcji Polacy wysłali do Powstańców Warszawskich kartki z życzeniami i listy. W tym roku również uczniowie klas     V -VIII uczestniczyli w lekcji historycznej poświęconej tematyce wojennej. Wysłuchali opowiadania o czarno białym – świecie z książki „Zaklęcie na W” Michała Rusinka, rozwiązywali krzyżówkę, tworzyli mapę myśli. Zgromadzone rekwizyty pomogły im przybliżyć działalność powstańców, harcerzy, sanitariuszek i ludności cywilnej. Uczestnicy projektu wysłuchali piosenek z okresu powstania, a na zakończenie zajęć wspólnie wykonali plakat pod hasłem „Myśleli o tobie umierając, pamiętaj o Nich żyjąc” oraz laurkę dla żyjących uczestników Powstania Warszawskiego.