NED1

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas III i IV wzięli udział w zajęciach poświęconych patronowi szkoły. Tematem przewodnim było hasło " Janusza Korczak - wzór nauczyciela". Na początku uczniowie wspólnie rozwiązali krzyżówkę, ściśle związaną ze szkołą. Podczas "burzy mózgów" wymienili się i zebrali informacje o patronie szkoły. Zostały przytoczone informacje o dzieciństwie małego Henryka, o jego twórczości i wykonywanych zawodach, oraz o tym jak żył i jakim był człowiekiem. Uczniowie również doskonale znali i rozumieli przytaczane cytaty Janusza Korczaka.

W drugiej części zajęć uczniowie skupili się na zawodzie nauczyciela - opierając się na wzorze Janusza Korczaka, stworzyli opis nauczyciela idealnego. I ku zdziwieniu okazało się ze uczniowie doskonale wiedzą, iż nauczyciel nie musi być tylko miły, uśmiechnięty oraz pomysłowy, ale również wymagający i konsekwentny.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z klas II-IV przygotowały dla wszystkich pracowników placówki laurki z niespodzianką, którą były cudne portety, wykonane przez uczniów z ogromnym zaangażowaniem i wielkim sercem.

NED2

NED4