Baner Dzien Krajobrazu 5325x3000px icon
20 października obchodzony jest Dzień Krajobrazu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest Drzewo w Krajobrazie. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody i uczcili tak dla nas ważny element krajobrazu jakim jest DRZEWO.
Klasy I i II, na zajęciach języka angielskiego rozpoczęły realizację projektu WE ARE THE TREE - JESTEŚMY DRZEWEM. Poznali cykl życia jabłoni i elementy, z których składa się drzewo. Klasa I, razem ze swoją nauczycielką stworzyła plakat - jesienne drzewo, którego liśćmi są dzieci, pniem - pani, natomiast klasa II skupiła się na owocach - skomponowali "miskę" pełną jesiennych owoców. Oprócz tego dzieci założyły swoje własne "szkółki" drzewek iglastych z szyszek. Teraz muszą o nie dbać, codziennie podlewać i... czekać aż wykiełkują. Wiosną trafią do gruntu.

baner2

baner1

baner3

baner5

Dzień Krajobrazu w klasie IV

Uczniowie klasy IV w ramach kółka projektowego realizują projekt "Drzewo - cud natury", dlatego też obowiązkowo przyłączyli się do obchodów dnia, w którym szczególną uwagę skupia się na drzewie.  W ramach zadań projektowych uczniowie wykonali już parę zadań m.in.:

• sporządzili atlas liści, drzew występujących w najblizszym krajobrazie,
  • sporządzili mapę myśli pt."Co nam dają drzewa", rozwiązywali krzyżówki i łamigłówki związne tematycznie z drzewami,
  • wspólnie przygotowali pracę plastyczną przedstawiającą jesienne drzewo, na której umieścili monolog drzew pt. "Apel drzew do ludzi"
  • w najbliższym otoczeniu szkoły posadzili młode sadzonki drzew, o które zobowiązali się dbać oraz pielęgnować,
  • wykonali również pejzaże pt" Drzewa w naszym krajobrazie"

To jeszcze nie koniec naszych poczynań, ponieważ projekt "Drzewo - cud natury" będzie realizowany do końca marca 2021 r. Drzewa są naszym skarbem, są ciepłem, są chłodem, są schronieniem, dlatego warto zgłębiać swoją wiedzę na ich temat, a my jesteśmy na początku tej niesamowicie ciekawej drogi.

baner40

baner41

baner42

baner43

baner44

baner46

baner47

banr45

baner47

baner49

baner50

baner53

baner52

PAMIĘTAJCIE! Nasza planeta poradzi sobie świetnie bez ludzi, natomiast my nie poradzimy sobie bez drzew!

autorzy: Jabłońska Ewa, Frątczak Magdalena