,,Bajka różne ma imiona, różną nosi postać.
Lecz jest zawsze roztańczona barwna i radosna..."

W piątek 4 listopada 2016r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Dlatego ten dzień miał przypomnieć dzieciom jak ważne są bajki, że warto do nich powracać w każdym wieku. W tym wyjątkowym dniu, przedszkolaki nie tylko przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje, ale również wspaniale się bawiły. Czarodziejskim dywanem udały się do Krainy Baśni, gdzie w ,,bajkowych drużynach” wykonywały różne zadania zdobywając punkty.  Dzieci odgadywały zagadki i wyszukiwały obrazki pochodzące z danej bajki, pomagały Kopciuszkowi wybrać z kaszy ukryte ziarenka, podczas zabawy ,,zatrute jabłko” ćwiczyły szybkość i refleks, zakradały się do chatki BabyJagi,  by zdobyć dla siebie słodkiego pierniczka, układały bajkowe puzzle,  kolorowały obrazki, układały wydarzenia ze znanych bajek wg właściwej kolejności zdarzeń.  W tym dniu nie mogło też zabraknąć ,,Balu u księcia”, na którym pojawiły się  nie tylko księżniczki i dworzanie, ale różne postacie z bajek. Niespodzianką było pojawienie się Czerwonego Kapturka, który idąc do chorej babci postanowił odwiedzić dzieci z przedszkola. Opowiedział im o złym czarnoksiężniku, który rzucił klątwę na Krainę Bajek i pomieszał bajki. Zadaniem przedszkolaków było umieszczenie postaci we właściwej bajce.

Dzieci wykazały się dużą znajomością bajek, za którą otrzymali medal ,,Super Znawca Bajek”.  Dzień ten bardzo podobał się przedszkolakom. Było po prostu BAJKOWO!