Akademia z okazji 11 listopada

W tym roku świętowaliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji        w poniedziałek 14 listopada odbył się uroczysty apel upamiętniający to wydarzenie. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych ozdobionych biało – czerwonym kotylionem. Pani dyrektor E. Jabłońska przybliżyła uczniom treści historyczne, nawiązując w przemówieniu do odległych początków Polski i zaborów, kiedy nasi przodkowie nie mieli własnego kraju. Swoją opowieścią skłoniła wszystkich do refleksji nad patriotyzmem. Rocznica odzyskania wolności została należycie uczczona. Hasłem przewodnim tegorocznej akademii były słowa Dla Ciebie Polsko! Występujący z zaangażowaniem włączyli się do upamiętnienia kolejnej rocznicy. Zostały zaprezentowane wiersze tematyczne związane z tym świętem. Mieliśmy okazję wysłuchać znanych i lubianych pieśni legionowych oraz Roty, wzruszającej pieśni patriotycznej. Uczestnicząc w akademii oddaliśmy szacunek tym Polakom, którzy ginęli za Ojczyznę po to, żeby Polska była Polską. Dla wszystkich była to szczególna lekcja historii, którą przygotowali uczniowie klas IV – VI pod opieką p. mgr Renaty Cieślak.