Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Poniżej podajemy adresy poczty internetowej Waszych nauczycieli. Jeżeli macie możliwość, proszę wysyłajcie wykonane przez Was zadania do uczących nauczycieli. Oni są do Waszej dyspozycji, chętnie sprawdzą Wasze prace i wskażą Wam ewentualne pomyłki, pomogą w zrozumieniu problemu, jaki napotkacie. Proszę , przesyłajcie wykonane zadania w terminach i formie ustalonej z nauczycielem.

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe

1. Epodreczniki.pl

2. Portal wiedzy dla nauczycieli

3. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych

4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”

5. Portal lektury.gov.pl

6. Strona Centrum Nauki Kopernik

7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia

8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning

9. Serwis Ninateka

10. Serwis Muzykoteka Szkolna

11. Biblioteka Cyfrowa Polona

12. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji

13. Serwis Telewizji Polskiej

14. Serwis Polskie Radio Dzieciom

15. www.matzoo.pl

16. www.pisupisu.pl

17. www.opiekun.pl;

18. www.domowyprzedszkolak.pl

19. www.lulek.tv

20. www.gralandia.pl

21. www.kiddoland.pl

22. dla starszych klas https://pl.khanacademy.org

Kolorowanka autorstwa Lenki Jabłońskiej. Zapraszamy do wspólnego kolorowania.

shopkin Lenki 1

ZADANIA Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

DO WYKONANIA PRZEZ WSZYSTKICH UCZNIÓW

Z KLAS I-III

1. Wykonaj podany test Zuchory (http://www.gimpszow-sport.vot.pl/files/isf_zuchory.pdf), wyniki przynieś, gdy zostaną wznowione zajęcia.

2. Przebywaj codziennie na świeżym powietrzu przynajmniej jedną godzinę. Najlepiej wtedy, gdy świeci słońce. Połącz ten czas z ćwiczeniami, np. jazdą na rowerze, biegiem, marszem, ćwiczeniami na skakance. Ćwicz sam, unikaj miejsc, w których przebywają ludzie.

3. W domu wykonuj takie ćwiczenia, jak: pompki, brzuszki, „deskę”, przysiady i inne kształtujące postawę ciała, które pamiętasz z lekcji.

4. Zdrowo się odżywiaj, jedz dużo owoców i warzyw, pij wodę mineralną i pamiętaj o zasadach higieny.

5. Oglądaj kanały o tematyce sportowej i zdrowym stylu życia w celu pogłębienia wiedzy na temat zasad gier zespołowych, lekkoatletyki i sportów, które realizujemy w ramach podstawy programowej.

AKTUALAZACJA dn. 18.03.2020r.

Edukacja polonistyczna