Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Poniżej podajemy adresy poczty internetowej Waszych nauczycieli. Jeżeli macie możliwość, proszę wysyłajcie wykonane przez Was zadania do uczących nauczycieli. Oni są do Waszej dyspozycji, chętnie sprawdzą Wasze prace i wskażą Wam ewentualne pomyłki, pomogą w zrozumieniu problemu, jaki napotkacie. Proszę, przesyłajcie wykonane zadania w terminach i formie ustalonej z nauczycielem.

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe

1. Epodreczniki.pl

2. Portal wiedzy dla nauczycieli

3. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych

4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”

5. Portal lektury.gov.pl

6. Strona Centrum Nauki Kopernik

7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia

8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning

9. Serwis Ninateka

10. Serwis Muzykoteka Szkolna

11. Biblioteka Cyfrowa Polona

12. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji

13. Serwis Telewizji Polskiej

14. Serwis Polskie Radio Dzieciom

15. www.matzoo.pl

16. www.pisupisu.pl

17. www.opiekun.pl;

18. www.domowyprzedszkolak.pl

19. www.lulek.tv

20. www.gralandia.pl

21. www.kiddoland.pl

22. dla starszych klas https://pl.khanacademy.org

23. www.pistacja.tv - lekcje matematyki
  24. http://www.stypendiada.pl/files/klasa%205%20Lew,%20czarownica%20i%20stara%20szafa.pdf       (lektura- skopiuj cały link i wklej w wyszukiwarkę:)

Biologia:

Na zdjęciach przedstawiono fragmenty pędów roślin okrytonasiennych..
Napisz przy podanych cyfrach nazwę gatunkową rośliny oraz czy dany gatunek to drzewo, krzew czy krzewinka.

1 -
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -

Temat: Znaczenie i przegląd roślin okrytonasiennych.

1. Znaczenie okrytonasiennych:

1. w przyrodzie stanowią środowisko życia oraz źródło pokarmu dla wielu organizmów, dostarczają tlenu, pochłaniają dwutlenek węgla, oczyszczają powietrze i zapobiegają powodziom.

2. dla człowieka są źródłem pożywienia, a także surowcami do produkcji lekówi kosmetyków, służą również do wytwarzania produktów z drewna i pasz dla zwierząt gospodarskich, są ozdobą w parkach i ogrodach.

1. Gatunki drzew i krzewów liściastych oraz krzewinek – podręcznik str.150 – 153.

ZADANIE

Na zdjęciach przedstawiono fragmenty pędów roślin okrytonasiennych..

1 -
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -

W-F: PRZYKŁADY POGŁĘBIANIA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

1. Ćwiczenia w domu dla dziecka

Przykładowe ćwiczenia to:

-trucht w miejscu

- pajacyki

-skłony (najlepiej na wyprostowanych nogach z prostymi plecami)

- skłony (prawa ręka do lewej stopy a następnie lewa ręka do prawej stopy)

-krążenia: kostek, kolan, bioder, nadgarstków i szyi

- naprzemienne przekładanie np. piłki pod kolanami

- przysiady

- siady z leżenia (,,brzuszki")

- podrzucanie np. piłki i łapanie jej

- siad skrzyżny i podrzucanie np. piłki

- siad skrzyżny, podrzucanie np. piłki, klaśnięcie w dłonie i złapanie

ĆWICZENIA POSTARAJ SIĘ WYKONYWAĆ DOKŁADNIE

2. Zdrowy styl życia to także spożywanie owoców i warzyw, a także soków owocowych i warzywnych o naturalnym składzie.

3. Pamiętaj o zasadach higieny.

4. Jeśli przebywasz na świeżym powietrzu pamiętaj o dobraniu stroju do pogody. Ćwiczenia jakie możesz wykonywać to np. ćwiczenia ze skakanką, rzuty np. piłką do celu, kozłowanie piłki.

3. Pogłębiaj swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia, zasad gier zespołowych, lekkoatletyki dzięki oglądaniu programów oraz kanałów o tematyce sportowej.

4.Możesz skorzystać z ciekawych ćwiczeń fizycznych z internetu (YouTube).

Plastyka

Zadania:

1 Dokończyć pracę o tematyce wielkanocnej.

2. Wykonaj prace plastyczną pt. „ Widok z mojego okna”- pracę wykonaj pastelami olejnymi.

3. Przygotuj zestaw przedmiotów codziennego użytku, ułóż kompozycję i wykonaj pracę pt. „Moja martwa natura”- pracę wykonaj farbami.

Prace proszę zbierać w teczce.

Muzyka

Zadania:

1.Osoby , które nie przygotowały pracy {albumu, plakatu, prezentacji) o F. Chopinie proszę o jej wykonanie.

2. Wydrukuj i rozwiąż test o Fryderyku Chopinie.- wypełniony test włożyć do teczki.

3. Przygotuj informacje na temat „ Polskie tańce narodowe” – prace proszę napisać w Wordzie, wydrukować i włożyć do teczki.

Nauczyć się grać na flecie utworów: „Kurki trzy”, „Pojedziemy na łów”, Zając”, „Poranek”- dołączam nuty

test 5

nuty zajac.jpg