Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Poniżej podajemy adresy poczty internetowej Waszych nauczycieli. Jeżeli macie możliwość, proszę wysyłajcie wykonane przez Was zadania do uczących nauczycieli. Oni są do Waszej dyspozycji, chętnie sprawdzą Wasze prace i wskażą Wam ewentualne pomyłki, pomogą w zrozumieniu problemu, jaki napotkacie. Proszę, przesyłajcie wykonane zadania w terminach i formie ustalonej z nauczycielem.

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe (wystarczy skopiować link)

1. Epodreczniki.pl

2. Portal wiedzy dla nauczycieli

3. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych

4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”

5. Portal lektury.gov.pl

6. Strona Centrum Nauki Kopernik

7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia

8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning

9. Serwis Ninateka

10. Serwis Muzykoteka Szkolna

11. Biblioteka Cyfrowa Polona

12. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji

13. Serwis Telewizji Polskiej

14. Serwis Polskie Radio Dzieciom

15. www.matzoo.pl

16. www.pisupisu.pl

17. www.opiekun.pl;

18. www.domowyprzedszkolak.pl

19. www.lulek.tv

20. www.gralandia.pl

21. www.kiddoland.pl

22. dla starszych klas https://pl.khanacademy.org

23. www.pistacja.tv - lekcje matematyki

Biologia:

Temat: Uzależnienia.

1. Używki to produkty niemające wartości odżywczych, które pobudzają organizm przez zawarte w nich różne substancje chemiczne.

2. Uzależnienie to natrętne, często niekontrolowane dążenie do zdobycia określonej substancji. Przyjmowanie jej, mimo zagrożeń dla zdrowia i zycia.

3. Do najczęstszych nałogów zaliczamy:
    - palenie tytoniu,
    - alkoholizm,
    - zażywanie narkotyków i dopalaczy,
    - lekomanię,

- uzależnienie od kofeiny.

4. Sposoby radzenia sobie z uzależnieniami. (należy wpisać propozycje podane podczas lekcji)

W-F: PRZYKŁADY POGŁĘBIANIA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

1. Ćwiczenia w domu dla dziecka

Przykładowe ćwiczenia to:

-trucht w miejscu

- pajacyki

-skłony (najlepiej na wyprostowanych nogach z prostymi plecami)

- skłony (prawa ręka do lewej stopy a następnie lewa ręka do prawej stopy)

-krążenia: kostek, kolan, bioder, nadgarstków i szyi

- naprzemienne przekładanie np. piłki pod kolanami

- przysiady

- siady z leżenia (,,brzuszki")

- podrzucanie np. piłki i łapanie jej

- siad skrzyżny i podrzucanie np. piłki

- siad skrzyżny, podrzucanie np. piłki, klaśnięcie w dłonie i złapanie

ĆWICZENIA POSTARAJ SIĘ WYKONYWAĆ DOKŁADNIE

2. Zdrowy styl życia to także spożywanie owoców i warzyw, a także soków owocowych i warzywnych o naturalnym składzie.

3. Pamiętaj o zasadach higieny.

4. Jeśli przebywasz na świeżym powietrzu pamiętaj o dobraniu stroju do pogody. Ćwiczenia jakie możesz wykonywać to np. ćwiczenia ze skakanką, rzuty np. piłką do celu, kozłowanie piłki.

3. Pogłębiaj swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia, zasad gier zespołowych, lekkoatletyki dzięki oglądaniu programów oraz kanałów o tematyce sportowej.

4.Możesz skorzystać z ciekawych ćwiczeń fizycznych z internetu (YouTube).