Kółko artystyczne rozpoczęło swoją działalność 29 listopada. W pierwszym półroczu zajęcia odbywały się raz w tygodniu, we wtorek, od drugiego półrocza odbywają się w każdą środę. Na zajęcia kółka uczęszcza 16 dzieci z klas II – VI. Podczas zajęć kółka artystycznego dzieci rozwijają swoje umiejętności plastyczne, poznają nowe techniki oraz różne zastosowania materiałów. Mogą pochwalić się swoimi pomysłami, rozwijają inwencję twórczą oraz wrażliwość na piękno. Zajęcia te  to również okazja na miłe spędzenie czasu w gronie kolegów i koleżanek oraz świetna zabawa przez twórczość.

Wszystkie prace wykonane podczas zajęć wystawiane są i prezentowane na specjalnej gazetce, prace przestrzenne ozdabiają szkołę. Uczestnicy wykonują również prace, które biorą udział w różnych  konkursach plastycznych.