Pierwsze zajęcia kółka zdrowego odżywiania rozpoczęły się  dla trzynaściorga chętnych uczniów 30 listopada. W pierwszy półroczu  odbywały się raz w tygodniu, w środę. W miesiącach luty – marzec  odbywały się w poniedziałki, a od kwietnia znów uczniowie spotykają się w każdą środę. Celem zajęć jest kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania u dzieci, nabywanie umiejętności korzystania z przepisów kulinarnych oraz rozwijanie potrzeby wzajemnej współpracy i kulturalnego spożywania posiłków. Dzieci układały codzienny jadłospis, z wykorzystaniem pełnowartościowych produktów. Poznały zasady zdrowego odżywiania i jego znaczenia dla rozwijającego się organizmu. Zdobyły umiejętności przygotowywania sałatek i surówek. Uczyły się sporządzania listy zakupów artykułów spożywczych niezbędnych w kuchni na bieżąco oraz potrzebnych na zaplanowane potrawy. Wiele radości sprawia dzieciom możliwość wspólnego spożywania przygotowanych dań oraz częstowanie nimi innych osób. Mają również możliwość zaprezentowania efektów swojej pracy, co daje im dużą satysfakcję.